Atrakcje w Krynicy Morskiej

Najchętniej odwiedzane miejsca

Plaża w Krynicy Morskiej

W sezonie to głównie na niej toczy się w Krynicy Morskiej życie. Plaża jest ucieleśnieniem marzeń tysięcy letników o wypoczynku, beztroskiej zabawie, lodach na patyku, słodkim nieróbstwie. Na plażach przeznaczonych dla rodzin z dziećmi znajdują się zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodnego (rowerów, skuterów, nart wodnych), bary. Strzeżony jest ok. 500-metrowy odcinek od przejścia przy ul. Marynarzy do Ośrodka Wczasowego Neptun. Plaże są patrolowane 24 h na dobę, dojście do nich jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Owych cywilizacyjnych dóbr zupełnie brakuje na dzikich plażach, gdzie swoje schronienie znajdują indywidualiści szukający spokoju, oswojeni z dookolną przyrodą. Plażę w okolicach położonych 11 km na wschód Piasków (Nowej Karczmy) wchodzących obok usytuowanego 7 km na zachód Przebrna w skład gminy miejskiej Krynica Morska upodobali sobie naturyści. Znajduje się ona ok. 2 km od strzeżonej plaży „tekstylnych” i od naturystów zbiera pochwały za czystość, dobry piasek, rzadko pojawiających się podglądaczy.

Rezerwat przyrody „Buki Mierzei Wiślanej”

Rezerwat przyrody „Buki Mierzei Wiślanej” usytuowany jest ok. 0,8 km na południe od drogi między Przebrnem a Krynicą Morską. Jego największym skarbem są potężne, ok. 200-letnie buki tworzące naturalny drzewostan. W runie pośród zawilców gajowych, czy borówki czernicy występują chronione kruszyna pospolita, bluszcz pospolity i konwalia majowa. Rezerwat stanowi wyjątkowo przyjemne miejsce na długie spacery. W lesie grasują daniele, lisy, dziki, jenoty i mnóstwo różnego ptactwa.

Port rybacki w Krynicy Morskiej

Sporą atrakcją miasteczka jest port rybacki usytuowany na wodach Zatoki Gdańskiej a zwłaszcza przystań żeglugi turystycznej znajdująca się od strony Zalewu Wiślanego w pobliżu mola. Kursują stąd statki lub wodoloty do Elbląga, Fromborka i Kaliningradu (Krynica Morska usytuowana jest zaledwie 15 km od granicy z Okręgiem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej). Można także wybrać się z niej w krótki rejs statkiem lub wodolotem po Zalewie Wiślanym.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Obowiązkowym miejscem odwiedzin w Krynicy Morskiej jest latarnia morska, która znajduje się w północno-wschodniej części miejscowości. Została ona wybudowana w 1951 r. obok ruin dawnej latarni wzniesionej w 1895 r., wysadzonej przez Niemców w 1945 r. Z jej galerii roztacza się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork. Wzrokiem można także dosięgnąć rosyjskiego Okręgu Kaliningradzkiego.

Wielbłądzi Grzbiet

Najwyższa wydma (49 m n.p.m.) na Mierzei Wiślanej, z której także rozpościerają się widoki na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską i… morze. Wielbłądzi Garb leży na północno – wschodnim krańcu miasta, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, ok. 40 minut spokojnego marszu z centrum miejscowości w stronę Piasków.

Skontaktuj się z nami

Please prove you are human by selecting the Star.